X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
Türkiye (Türkçe) TRY 0

Hoşgeldiniz

Lütfen Giriş Yapın

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAlan AdlarıAlan Adlarını KeşfedinSüresi dolan bir alan adını ...

Süresi dolan bir alan adını nasıl kaydettirebilirim?

Bir alan adının süresi dolduğunda yeniden kaydettirilmesi genellikle mümkün değildir. Birçok alan adı kayıt kuruluşu, alan adı sahiplerinin süresi dolan alan adlarını yenilemeleri için bir veya iki hafta gibi kısa veya bir yıl gibi uzun yenileme süreleri verebilir. Kesin yenileme süresi, farklı her bir kayıt kuruluşu ve alan adı uzantısına göre farklılık gösterebilir. Yani aynı alan adı kayıt kuruluşundan bile olsa bir .com alan adı verilen yenileme süresi .us alan adına verilen süreden farklı olabilir.

Alan adı kayıt kuruluşunun yenileme dönemi sonrasında birçok alan adı için geri alma dönemi başlar. İki hafta ila 30 gün arasında değişiklik gösterebilen bu süre boyunca geçerli alan adı sahibi, alan adının yenileme ücreti yanında bir geri alma ücreti ödeyerek alan adını yenileyebilir.

Geçerli alan adı sahibi alan adını yenilemez veya geri almazsa alan adı açık artırmaya çıkarılabilir. Alan adı genel bir açık artırmaya çıkarılırsa katılımda bulunabilir ve teklif vererek alan adını bile alabilirsiniz.

Alan adı açık artırmayla yenilenmez, kullanılmaz veya satın alınmazsa kayıt kuruluşuna iade edilir. Alan adının yeniden kaydettirilmesi için ne zaman kullanılabileceğini kayıt kuruluşu belirler. Alan adı yeniden kullanılabilir hale geldiğinde bizimle kaydettirebilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(208 defa görüntülendi. / 7 kişi faydalı buldu.)
Copyright © 2021 REGNET INTERNET Ltd. Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitenin kullanımı, kullanım koşullarına tabidir. Bu siteyi kullanarak bu Evrensel Hizmet Koşullarını kabul etmiş olursunuz.
Top